Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże. Zatrzymanie zostało dokonane dzięki Wydziałowi do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich.

O co chodzi?

Zatrzymanie pierwszej osoby miało miejsce 3 września. Chodzi o 27-latka, którego podejrzewa się o przywłaszczenie telefonu i pieniędzy. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Druga osoba to 61-latek, którego policja zatrzymała 7 września. W przypadku starszego z mężczyzn sprawa jest poważniejsza, możliwa kara to nawet 7,5 roku więzienia. Sprawa jest poważniejsza, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy. Wypada też dodać, że podejrzenia dotyczą kilku przywłaszczeń sprzętu elektronicznego.

Uważajmy na siebie

Policja robi wszystko, aby dbać o bezpieczeństwo, ale ostrożności nigdy dosyć. Jeżeli ktoś w naszym otoczeniu zachowuje się podejrzanie, w żadnym wypadku nie należy tego lekceważyć. Troska o bezpieczeństwo to coś, o czym trzeba pamiętać zawsze.

Oczywiście nie każde podejrzane zachowanie oznacza, że mamy do czynienia ze złodziejem. Warto jednak mieć na uwadze, że złodzieje mogą ponawiać swoje działania.