W Starachowicach zrealizowano pobór narządów, ratując życie czterem osobom

W szpitalu w Starachowicach przeprowadzono operację pobrania narządów od zmarłego dawcy, co stanowiło istotne wsparcie w procesie transplantacji dla czterech różnych pacjentów. Dzięki temu, serce, wątroba oraz para nerek znalazły swoje nowe miejsce w ciałach biorców, dając im szansę na dalsze życie.

Operacja pobrania była możliwa dzięki wysiłkom wielu osób. Koordynatorem Transplantacyjnym była Katarzyna Kępa, a Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod biegłym kierownictwem Marka Myśliwskiego współpracował z personelem Bloku Operacyjnego, którym dowodziła Ewa Obara. Wszyscy oni wraz z resztą starachowickiego zespołu specjalistów walnie przyczynili się do skutecznego zgłoszenia dawcy i zapewnienia mu odpowiedniej opieki, co zaowocowało pomyślnym zakończeniem procesu pobierania organów.

Serdeczny organ przeszczepiono 49-letniemu mężczyźnie z regionu świętokrzyskiego, natomiast 46-letni obywatel Pomorza otrzymał wątrobę. Również nerki znalazły swoich nowych właścicieli – jeden z nich to 46-letni pan z województwa zachodniopomorskiego, a drugi to 49-letni mężczyzna z Pomorza.

Transplantowane narządy zaczęły prawidłowo funkcjonować, a stan zdrowia biorców systematycznie ulega poprawie. Dzięki operacjom przeszczepu organów, mogą oni spodziewać się pełniejszego, wolnego od dolegliwości związanych z niewydolnością ich pierwotnych narządów, życia.