Sukces zawodników Juventy Cerrad Starachowice na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego LDK

Podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego LDK, które odbyły się w Kielcach, reprezentanci Juventy Cerrad Starachowice zdobyli łącznie dziesięć medali. Jednemu z zawodników udało się również pobić dotychczasowy rekord województwa.

W kategorii dziewcząt U 14 w sprintach znakomicie spisała się Zuzanna Wrona. Zdobyła ona dwa złote medale, pokonując dystans 100 m w czasie 13.67 oraz bieg na 300 m. Amelia Sekuła powróciła z mistrzostw z dwoma srebrnymi medalami na koncie. Wywalczyła je w biegu na 60 m oraz skoku w dal, gdzie osiągnęła wynik 4,09 m.

Wiktoria Smalec w kat. młodziczek zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m (13.68) oraz brązowy medal w skoku w dal (4,51 m). Wyjątkowym osiągnięciem może pochwalić się Jeremiasz Urbaniak, zdobywca tytułu mistrza w biegu na dystansie 800 m z przeszkodami i nowego rekordu województwa, który ustalił na 2:33.49.

Srebrny medal przypadł Jakubowi Wzorkowi, który rywalizował w biegu na 600 m z przeszkodami, pokonując ten dystans w czasie 2:18.26. Kinga Malinowska zdobyła brązowy medal na dystansie 800m z przeszkodami w kategorii dziewcząt U 14 z wynikiem 3:00.57. Kolejny brązowy medal wywalczyła Amelia Pieczarka-Majewska w rzutach piłeczką palantową w kat. dziewcząt do 12. roku życia.

Choć nie wszyscy zawodnicy znaleźli się na podium, to również ich wyniki były godne uwagi. Blanka Kiełek, Oliwia Jędrzejczak, Nikola Kowalczyk, Lena Styczeń oraz Nadia Papierowska rywalizowały w skoku w dal, zajmując odpowiednio: czwarte, piąte, siódme, czwarte i siódme miejsce. Filip Pożoga zdobył piąte miejsce w biegu na 100 m oraz siódme miejsce w konkurencji skoku w dal.