Spotkanie z Grzegorzem Rakiem i rozmowa o "Puzzle polskie" w starachowickiej bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego na terenie Starachowic, zaplanowano na piątek, 14 czerwca o 17:00 spotkanie autorskie z Grzegorzem Rakiem. Autorem „Puzzle polskie”, podczas omawianego wydarzenia, podzieli się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat najnowszej książki oraz nie tylko. Zainteresowany publicznie może wziąć udział bez jakichkolwiek opłat.

Na spotkanie w bibliotece w Starachowicach zaprasza pisarz Grzegorz Rak. W trakcie spotkania zapewni czytelnikom wiadomości na temat swojej najnowszej powieści „Puzzle polskie”, która została wydana przez Oficynę Wydawniczą STON 2 Ireny Nyczaj. – Moja ostatnia praca jest najbardziej istotna i przedstawia moją perspektywę na Polskę, Polaków i pokolenia skupione wokół podobnych problemów – wyjaśnia Grzegorz Rak, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej.

Fabuła powieści toczy się we współczesnych czasach, ale też podczas II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego. – Fabuła przenosi się także do innych okresów, ale są to tylko epizody. Tytuły dwóch części: „Dworek” i „Chata” sugerują treść – tłumaczy autor. – Czytelnik może odczuć zaskoczenie, jeżeli będzie próbował tu odnaleźć utarte schematy i historie. Chciałbym jeszcze dodać, że jako pisarz, najbardziej fascynuje mnie ziemiaństwo oraz kultura chłopska, stanowiące fundament kultury polskiej. Jesteśmy efektem nakładania się tych dwóch sfer, które obecnie nie istnieją oddzielnie. W „Puzzle polskie” pojawiają się również wątki uniwersalne, takie jak uwagi na temat religii, wpływu natury na ludzi, ale również interakcji między ludźmi – podsumowuje Grzegorz Rak.