Zmiany kadrowe w Urzędzie Miejskim Starachowic: nowi liderzy kluczowych referatów

Miasto Starachowice przeszło ostatnio szereg zmian w swojej strukturze organizacyjnej, jak poinformował prezydent miasta, Marek Materek. Wśród tych zmian pojawiły się nowe osoby na czele Referatu Gospodarki Odpadami i Dróg oraz Referatu Realizacji Inwestycji – Monika Gębska i Mateusz Bidziński.

Od teraz, Monika Gębska, 49-letnia mieszkanka Skarżyska, z szerokim doświadczeniem zawodowym i wieloletnią pracą na stanowiskach samorządowych, przejęła kontrolę nad Referatem Gospodarki Odpadami i Dróg w Urzędzie Miejskim Starachowic. Jej poprzednik, Ernest Kumek, objął stanowisko wójta Gminy Brody dzięki poparciu mieszkańców.

Gębska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Posiada także dyplomy studiów podyplomowych z takich dziedzin jak zarządzanie instytucjami publicznymi, finanse publiczne, prawo pracy i ubezpieczenia społeczne, rachunkowość oraz Executive Master of Business Administration (MBA).

Swoją karierę zawodową Gębska rozpoczęła w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej. Przez sześć lat była główną księgową w Zakładzie Placówek Oświatowych. W latach 2007-2010 pełniła funkcję Naczelnika Wydziału w kieleckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Później wróciła do sektora samorządowego, gdzie zajmowała stanowisko zastępcy Skarbnika Gminy w Stąporkowie, a następnie Skarbnika Powiatu Skarżyskiego. Po pięciu latach pracy w dziale finansów samorządowych została mianowana Sekretarzem Miasta Pionki – podsumowuje prezydent miasta, Marek Materek.