„W kobiecym interesie” – VI edycja programu promującego regularne badania ginekologiczne w Starachowicach

Starachowice były miejscem, gdzie panie miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań piersi, ginekologicznego USG, cytologii płynnej oraz testu na obecność wirusa HPV. Było to możliwe dzięki 6. edycji programu „W kobiecym interesie” organizowanego przez firmę Gedeon Richter Polska we współpracy z powiatem starachowickim.

Jednym z punktów realizacji programu był mobilny gabinet ginekologiczny zlokalizowany na parkingu przy szpitalu w Starachowicach, gdzie przeprowadzano wyżej wymienione badania. Z tej bezpłatnej formy profilaktyki zdrowotnej skorzystało ponad 40 kobiet.

Głównym celem kampanii jest promowanie regularnych badań kontrolnych u ginekologa, przełamywanie psychologicznych blokad przed nimi oraz ułatwianie dostępu do specjalistycznej opieki medycznej zwłaszcza dla kobiet niepełnosprawnych. Pod hasłem „Powiedz jej o tym!” prowadzone są działania mające na celu podniesienie świadomości jak ważna jest rozmowa na temat zdrowia intymnego ze swoimi bliskimi.

Serdecznym elementem programu jest mobilny gabinet ginekologiczny, który został dostosowany do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami. Powiat starachowicki jest jednym z aktywnych partnerów bieżącej edycji tej kampanii.