Na drodze krajowej nr 42 doszło do zderzenia trzech pojazdów – dwóch samochodów osobowych i jednego dostawczego

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach, która jest częścią trasy drogi krajowej numer 42. W wyniku kolizji trzech pojazdów, dwa z nich będące samochodami osobowymi oraz jeden dostawczy, ruch na trasie został zablokowany w obu kierunkach.

Służby ratunkowe zostały o wypadku zawiadomione w wtorkowy popołudniowy czas, dokładnie po godzinie szesnastej, 28 maja. Natychmiast na miejsce zostały skierowane jednostki straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego.

Pierwsze doniesienia ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego świętokrzyskiej straży pożarnej informowały o czołowym zderzeniu trzech pojazdów, z których dwie to auta osobowe a trzeci to samochód dostawczy. Z raportów wynikało również, że jedna osoba została ranna.

Dalsze szczegóły dotyczące zdarzenia przedstawił Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Według jego informacji, 61-letni kierowca kii, który jechał od strony Ostrowca, z nieustalonych przyczyn zjechał na pas ruchu przeciwnego kierunku. Tam doszło do zderzenia początkowo z fordem, a następnie z dostawczym iveco. Za kierownicą forda siedział 19-latek, natomiast iveco prowadził 44-latek. Wszyscy kierowcy byli na miejscu zdarzenia trzeźwi.