MAN BUS Starachowice, największy pracodawca w mieście, poszukuje nowych pracowników

MAN BUS Starachowice, najważniejszy lokalny pracodawca, niesie optymistyczne wieści dla osób szukających zatrudnienia. Po negocjacjach dotyczących podwyżek, firma rozpoczęła proces rekrutacji, mając na celu zasilenie swojego zespołu o 150-180 nowych pracowników na stanowiskach produkcyjnych. W chwili obecnej, liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwie wynosi 2983 osoby.

24 maja odbyło się regularne spotkanie pomiędzy przedstawicielami Związków Zawodowych działających przy MAN BUS Starachowice a reprezentantami firmy. Szereg istotnych informacji zostało podzielony z delegatami związków zawodowych, wśród których jednym z kluczowych było ogłoszenie trwającej rekrutacji. Firma planuje zatrudnić w sumie od 150 do 180 osób na stanowiskach bezpośrednio powiązanych z produkcją.

To doskonała okazja dla tych, którzy są zainteresowani dołączeniem do teamu MAN Bus Starachowice. Jutrzejszy Dzień Otwarty na terenie zakładu stanowi idealną możliwość zapoznania się z ofertą pracy. Podczas spotkania przedstawiciele firmy dostarczyli również informacji na temat absencji chorobowej, która na koniec kwietnia wynosiła 4,0%, oraz o odejściach własnych pracowników, które stanowiły 0,87% (nie licząc osób przechodzących na rentę i emeryturę). W kwietniu przeszkolono 861 pracowników, poświęcając na to 4041 godzin. Szkolenia obejmowały m.in. uzyskiwanie uprawnień UDT, a także były skierowane dla potencjalnych elektromonterów, elektryków-elektroników i klejarzy – podaje Międzyzakładowy Związek Zawodowy Metalowcy w Starachowicach.

W najbliższych miesiącach, czerwcu i lipcu, zakład wyprodukuje dziennie 11 jednostek autobusów, 2 sztuki FAP i Shassis oraz 7 sztuk X cabin – dodają przedstawiciele związków zawodowych.