Wypadek na drodze w Jagodnem – jedna osoba w szpitalu

Śmiertelnie niebezpieczna sytuacja na drodze zaowocowała dwoma uszkodzonymi pojazdami oraz jedną osobą, która została przetransportowana do szpitala po otrzymaniu pomocy medycznej od ratowników i strażaków. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Jagodne należącej do gminy Mirzec, we wtorek 19 marca, w godzinach popołudniowych. Ofiarą tego nieszczęśliwego incydentu była kobieta prowadząca samochód osobowy.

Po godzinie 14 doszło do kolizji między pojazdami marki Mini Cooper i Volkswagen Passat. Skutkiem tego zdarzenia było przewiezienie poszkodowanej kierującej do placówki medycznej, po udzieleniu jej pomocy na miejscu przez służby ratunkowe. Stan kierowcy volkswagena nie budził obaw – poinformował Artur Obara, członek drużyny operacyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

Analizę okoliczności zdarzenia i zrozumienie przebiegu kolizji podjęli policjanci z wydziału ruchu drogowego starachowickiej KPP. Jak wynika z ich ustaleń, 46-letni kierowca volkswagena wykonał manewr hamowania w celu skrętu na prywatną posesję, powodując zderzenie z mini cooperem kierowanym przez 32-letnią kobietę, która nie zdołała zareagować. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę trzeźwości obu kierowców, jednak testy wykazały, że byli oni trzeźwi – przekazał mł. asp. Paweł Kusiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.