Innowacyjne plany Prawa i Sprawiedliwości na rozwój sportu w Starachowicach przedstawione przez Agnieszkę Kuś

Partia Prawo i Sprawiedliwość zasugerowała szereg inicjatyw mających na celu poprawę oraz promocję sportu w mieście Starachowice. Wśród zaproponowanych działań znalazło się m.in. zwiększenie dofinansowania dla lokalnych klubów sportowych, odnowienie działania Ligi Szóstek czy wprowadzenie nowatorskich programów sportowych dla młodszych mieszkańców miasta. Przedstawicielką tej koncepcji jest Agnieszka Kuś, kandydująca na stanowisko prezydenta Starachowic.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Agnieszka Kuś przedstawiła swoje pomysły na rozwój sportu w mieście podczas konferencji, która odbyła się w pobliżu stadionu miejskiego. Planowane działania obejmują m.in. wyższe dotacje dla klubów sportowych, które mają na celu wspieranie talentów i promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

Równie ważnym elementem prezentowanego programu jest reaktywacja Ligi Szóstek, która ma przyciągać wielu miłośników sportowej rywalizacji. Kolejnym punktem planu jest wprowadzenie innowacyjnych zajęć sportowych dla najmłodszych, mających na celu rozwój fizyczny i zainteresowanie sportem od najmłodszych lat.

Wśród przedstawionych pomysłów znalazło się również zadbanie o infrastrukturę sportową. W planach jest remont boisk, które były do tej pory zaniedbywane przez obecną władzę miasta. To działanie ma przyczynić się do poprawy warunków uprawiania sportu przez mieszkańców Starachowic.