Planowane inwestycje drogowe w Starachowicach: Rewitalizacja ulicy Radomskiej

Starachowice, miasto znane z dbałości o infrastrukturę drogową, planuje gruntowną modernizację jednej z głównych arterii komunikacyjnych – ulicy Radomskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa płynności ruchu samochodowego w tej części miasta. Jednym z kluczowych elementów projektu, jaki wprowadza się na drodze wojewódzkiej, jest rekonstrukcja skrzyżowania ulicy Radomskiej ze Szkolną. Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek inicjował dyskusję na temat konstrukcji ronda na tym skrzyżowaniu.

Prezydent zaprasza mieszkańców do wyrażenia swojego zdania na temat proponowanego rozwiązania dla tego skrzyżowania. Dokładnie chodzi o to, czy nowe rondo przyczyni się do poprawy komunikacji i obsługi ulicy Szkolnej, a także uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, pracowników firmy Starpol oraz klientów i dostawców supermarketów Biedronka i Lidl. Zauważając wielość wjazdów i wyjazdów, prezydent uznaje, że według projektu powstanie dość nietypowe rondo. Podkreśla jednak, że realizacja tego zadania jest niezwykle ważna i jego złożoność podyktowana jest również koniecznością przesunięcia przystanku komunikacji miejskiej.

Aktualnie, miasto jest na etapie przygotowywania dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy ulicy Radomskiej, od planowanego ronda prowadzącego do Tychowa, aż po rondo im. Lecha Kaczyńskiego. Jako część tej modernizacji, miasto zamierza rozwiązać problematyczny punkt, jakim jest skrzyżowanie ulicy Radomskiej z ulicą Szkolną.

Zarówno w godzinach szczytu porannego, jak i popołudniowego, to skrzyżowanie jest miejscem intensywnych przemieszczeń mieszkańców. Ruch generowany jest przez klientów supermarketów, uczniów udających się do szkoły, pracowników firmy Starpol czy kierowców próbujących włączyć się do ruchu z ulicy Szkolnej.