Jarosław Olech z Wikinga Starachowice wśród kandydatów do nagrody w 72. Plebiscycie Sportowym – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

W gronie nominowanych do prestiżowej nagrody 72. Plebiscytu Sportowego – Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, znalazł się Jarosław Olech reprezentujący klub Wiking Starachowice. Ten wybitny 50-letni sportowiec, specjalizujący się w trójboju siłowym, może pochwalić się zdobyciem złotego medalu na Mistrzostwach Świata, które miały miejsce w litewskich Druskiennikach w roku 2023. Ten tryumf był już osiemnastym sukcesem Jarosława Olecha na tego rodzaju zawodach na świecie.

Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2023, jest tradycyjnie organizowany przez Echo Dnia, Radio Kielce i TVP 3 Kielce. Od lat to kapituła składająca się z ekspertów i dziennikarzy tych mediów wybiera laureatów plebiscytu, a tak samo będzie i tym razem.

Kapituła, złożona z dziennikarzy sportowych Echa Dnia, Radia Kielce i TVP 3 Kielce już wyłoniła listę nominowanych. Na liście znalazło się 30 sportowców, 10 trenerów i 5 drużyn. Ostateczni zwycięzcy – 10 najwybitniejszych sportowców, 3 trenerów oraz 1 drużyna, zostaną wyłonieni przez kapitułę na podstawie oddanych głosów.