Jadwiga Farafoszyn świętuje 109 urodziny

Starachowice mają powód do dumy – jedna z ich mieszkanek, Jadwiga Farafoszyn, obchodziła niedawno swoje 109 urodziny. Jest to wyjątkowe osiągnięcie, które sprawia, że pani Jadwiga jest drugą najstarszą kobietą w województwie świętokrzyskim oraz piątą najstarszą osobą w naszym kraju! Na pytanie o sekret długowieczności, odpowiada z niezachwianą pewnością.

Pani Jadwiga przyszła na świat 20 stycznia 1915 roku za nasza zachodnią granicą, w Niemczech. Jednak jej rodzina postawiła na powrót do ojczyzny, choć dokładna data tego wydarzenia nie utkwiła w pamięci pani Farafoszyn. Okres II wojny światowej spędziła w Ostrowcu, po czym przeniosła się do Starachowic. Tam poznała swojego przyszłego męża – inżyniera pracującego w miejscowych zakładach.

Mąż i dzieci zawitały do życia pani Jadwigi, co przyczyniło się do rezygnacji z aktywności zawodowej. W czasie pobytu w Ostrowcu, pracowała ona w sklepie. Po narodzinach czwórki dzieci – dwóch córek i dwóch synów, pani Jadwiga zdecydowała się skupić na rolach żony i matki. Niestety, los nie oszczędził jej smutku – jej mąż odszedł w 1968 roku.