Święty Mikołaj odwiedza Starachowice – otwarcie lodowiska miejskiego

Od dnia 6 grudnia mieszkańcy Starachowic i okolic mają możliwość korzystania z miejskiego lodowiska, którego lokalizacja to ulica Szkolna. Święto otwarcia tego obiektu pod patronatem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie obyło się bez wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Towarzyszył mu również prezydent miasta, Marek Materek. Po emocjonującym odliczaniu, lodowisko zostało uroczyście otwarte. Swój sezon będzie kontynuowało do końca lutego, oferując mieszkańcom miejsce do aktywnego spędzenia czasu.

Niewątpliwie emocjonujące było popołudnie w środę, kiedy to 6 grudnia na terenie Starachowic pojawił się sam Święty Mikołaj. Rozpocząwszy swoją wizytę od przejażdżki nowymi, stylizowanymi na sanie pojazdem, pojawił się najpierw w Parku Miejskim imienia Stefana Żeromskiego, a następnie udał się pod Urząd Miejski. Nie zapomniał także o dzieciach przebywających na oddziale pediatrycznym starachowickiego szpitala.

Jednak zwieńczeniem tego dniowej podróży była wizyta na lodowisku. To właśnie tam, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, pojazd nawiązujący do tradycyjnych sań Świętego Mikołaja zatrzymał się ostatni. W tym miejscu zebrali się najmłodsi mieszkańcy miasta, którzy z niecierpliwością czekali na możliwość posiedzenia na kolanach uroczystego gościa, wykonania pamiątkowego zdjęcia i – co najważniejsze – otrzymania słodkiego prezentu.