Rozpoczęła się zimowa radość na starachowickim lodowisku

W środę, 6 grudnia, przy ulicy Szkolnej w Starachowicach oficjalnie otwarto popularne miejsce zimowej rekreacji – lodowisko. Mimo, iż nie sprzyjała temu aura – była typowo pochmurna zimowa pogoda, to już w sobotę można było zauważyć, jak miejsce to tętni życiem. W szczególności, dostrzec można było wiele dzieci razem z mamami, które cieszyły się jazdą na łyżwach.

Lodowisko działa bez przerwy przez cały tydzień, od godziny 9 rano aż do godziny 21 wieczorem. Aby urozmaicić ofertę edukacyjną szkół, w godzinach przedpołudniowych organizowane są tam specjalne zajęcia dla uczniów. Dodatkowo, dla osób korzystających z lodowiska dostępna jest wypożyczalnia sprzętu zimowego takiego jak łyżwy czy inne akcesoria pomocnicze. Ułatwieniem jest również obecność przebieralni.

Ceny za skorzystanie z atrakcji nie należą do wygórowanych. Bilet normalny kosztuje 12 złotych, a jego ulgowy odpowiednik – połowę tej kwoty. Istnieje także możliwość zakupu karnetu na 16 wejść za 100 złotych, lub karnetu ulgowego za jedyne 50 złotych.

Sezon lodowiskowy w Starachowicach potrwa aż do 24 lutego, z podziałem na sesje. Pierwsza sesja to godziny od 9.00 do 13.00, kiedy to można skorzystać z biletu normalnego, ulgowego lub grupowego bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych.