Modernizacja w starachowickim Domu Pomocy Społecznej: Stara winda zastąpiona nową

Właśnie zakończono tam długo oczekiwaną inwestycję – wymianę starej windy na nową, nowoczesną. Usytuowany przy ulicy Bema DPS może teraz poszczycić się sprawnym i efektywnym dźwigiem, który zastąpił wysłużony model. To nie tylko radość dla pracowników DPS, ale przede wszystkim dla jego podopiecznych.

Od tej pory mieszkańcy obiektu będą mogli swobodnie poruszać się pomiędzy piętrami i korzystać z dostępnych sal. Dotyczy to zwłaszcza osób z ograniczeniami ruchowymi, które poruszają się na wózkach inwalidzkich lub za pomocą chodzików.

Jak podkreśla Aneta Świercz, dyrektor DPS w Starachowicach: „Dzięki tej windzie nasi podopieczni będą mogli aktywnie uczestniczyć w rehabilitacji i pełniej integrować się ze społecznością domu. Poprzedni sprzęt służył nam 20 lat i był często awaryjny”.

Piotr Ambroszczyk, starosta starachowicki, również wyraża nadzieję co do funkcjonowania nowego urządzenia: „Mamy pewność, że ten sprzęt przez kolejne 20 lat będzie działał na pełnych obrotach i – miejmy nadzieje – bez żadnych awarii”.

Nowa winda, wykonana ze stali nierdzewnej, jest wyposażona w boczne poręcze dla osób niepełnosprawnych. Finansowana była z budżetu powiatu starachowickiego oraz Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 120 tysięcy złotych.