Starachowickie Starostwo Powiatowe z pasją angażuje się w działanie charytatywne "Szlachetna Paczka"

Od dwunastu lat, zespołowi pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach, leży na sercu akcja „Szlachetna paczka”. Przez ten okres udzielili wsparcia czternastu rodzinom, a w tym roku dołożyli swoją pomocną dłoń dla jeszcze jednej rodziny – rodziny pani Iwony.

Zaangażowani w pomoc pracownicy Starostwa Powiatowego ze Starachowic wykazali się niezwykłą inicjatywą i przygotowali Szlachetną Paczkę. Pani Iwona, 41-letnia matka dwóch córek w wieku 5 i 8 lat, jedno z nich cierpi na problemy zdrowotne wymagające stałej opieki. Rodzina ta wskazała trzy niezbędne potrzeby do zaspokojenia – pralko-suszarkę, żywność i środki czystości. Dzięki akcji zbierania darów prowadzonej przez pracowników starostwa oraz hojnych darczyńców, którzy zdecydowali się dołączyć do akcji, te potrzeby zostały spełnione. A nawet więcej niż to – udało się zgromadzić dodatkowe prezenty. Towarzystwie tradycji każdego roku, zgromadzone artykuły zostały starannie zapakowane i przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki, umiejscowionego w Hotelu Senator. Stamtąd trafią do ich ostatecznego adresata – rodziny pani Iwony.

Osoby zaangażowane w akcję nie zapomniały podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy. „Jeszcze raz dziękujemy za hojność i zaangażowanie. Rodzinie pani Iwony życzymy zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia” – to słowa pracowników Starostwa Powiatowego w Starachowicach, którzy z dumą patrzą na efekty swojej pracy.