Noworoczny upominek dla mieszkańców gminy Mirzec: ułatwienie dojazdu do pracy i szkoły

Na początek nowego roku, mieszkańcy gminy Mirzec mogą spodziewać się prezentu w postaci ulepszonych opcji transportu. Ten prezent jest możliwy dzięki umowie zawartej z powiatem starachowickim, która pozwala na uruchomienie czterech nowych linii autobusowych. Te dodatkowe linie mają za zadanie zapewnić łatwiejszy dostęp do powiatowej stolicy dla mieszkańców gminy.

Przed podpisaniem porozumienia, wielu mieszkańców gminy Mirzec doświadczało trudności z dotarciem do Starachowic, miasta oddalonego o kilkanaście kilometrów. Brak regularnych autobusów lub minibusów znacząco utrudniał połączenie między tymi dwoma miejscowościami, co stanowiło problem dla osób nieposiadających własnego samochodu.

Ale teraz, z początkiem nowego roku, sytuacja ma ulec zmianie. Dzięki wspomnianej umowie między gminą a powiatem starachowickim zostaną uruchomione cztery nowe linie autobusowe.

– Autobusy będą kursować z różnych miejscowości w gminie Mirzec – z Jagodnego, Małyszyna i Osin – bezpośrednio do powiatu starachowickiego, czyli do Starachowic Wschodnich. Na całej trasie będzie obowiązywał jednolity system biletowy – wyjaśnia Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec.