Społeczność Starachowic edukowana w kwestii bezpieczeństwa i ekologicznych rozwiązań

Przygotowania do zbliżającego się sezonu grzewczego powinny obejmować nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości paliwa, ale również zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa. W tym kontekście, zaopatrzenie się w czujnik czadu, który jest w stanie wykryć ten śmiertelnie niebezpieczny gaz, to kluczowy element. Taki sprzęt można było zdobyć podczas sobotnich targów w Starachowicach.

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Kielcach, wyjaśnił, że głównym celem organizacji jest edukacja społeczeństwa. Dlatego uczestniczą oni w wielu wydarzeniach, na których mieszkańcy mają szansę dowiedzieć się więcej na temat programów takich jak „Czyste powietrze”, „Moja woda” czy „Agroenergia”.

Agata Wojtyszek, poseł RP i kandydatka KW PiS do Sejmu, dodała, że każdy, kto jeszcze nie posiada czujnika czadu, może go otrzymać. Podkreśliła również, że na tego typu wydarzeniach dostępne są wszystkie informacje dotyczące programów prowadzonych przez WFOŚiGW.

Podczas wydarzenia na targowisku w Starachowicach, doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielali porad odnośnie wprowadzenia ekologicznych rozwiązań. Te działania edukacyjne mają na celu zachęcenie mieszkańców do bardziej odpowiedzialnej postawy wobec środowiska.