PiS apeluje do prezydenta starachowickiego o zakończenie manipulacji mieszkańcami

Radni z Prawa i Sprawiedliwości w Starachowicach wyrażają swoje obawy i apelują do prezydenta miasta, Marka Matereka, aby przestał wprowadzać mieszkańców powiatu w błąd. Kontrowersje wywołał wpis zamieszczony przez prezydenta na jego profilu na Facebooku, odnoszący się do przyznanej dotacji na prace modernizacyjne i zakup nowego wyposażenia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w lokalnym szpitalu.

Prezydent Starachowic, Marek Materek, po ogłoszeniu decyzji premiera odnośnie finansowania szpitala, wyraził publicznie swoje wątpliwości w mediach społecznościowych. Zastanawiał się, dlaczego placówka otrzymała jedynie nieco ponad 7 milionów złotych, pomimo że oczekiwała na 15 milionów. Dodatkowo pytał, czemu nie przewidziano funduszy na zakup rezonansu magnetycznego. Jednakże po krótkim czasie ten kontrowersyjny post został usunięty przez Marka Matereka.

Dzisiaj (22.09.) sprawą zajęła się Agnieszka Kuś, radna powiatowa z ramienia PiS. Wypowiedziała się ona na temat tej sytuacji, wyrażając stanowisko swojego klubu politycznego.