Zatrzymano mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary

Praca policji jest niezwykle żmudna, o czym świadczą przypadki poszukiwań osób mających odbyć określoną karę. Nie ma też co ukrywać, że uciekające osoby wielokrotnie myślą, iż są nieuchwytne, natomiast rzeczywistość przedstawia się inaczej.

Weekendowe zatrzymania

Najlepszym tego dowodem ostatni weekend – starachowiccy policjanci mają na swoim koncie cztery zatrzymania związane z koniecznością odbycia kary. Można też dodać, że w żadnym z tych przypadków nie chodziło o wieloletnią odsiadkę. Dość powiedzieć, że najdłuższa kara to półtora roku (zatrzymany napadł interweniujących funkcjonariuszy).

Jakby nie patrzeć, ludzie złapani przez policję niekoniecznie się zmieniają. Co by nie mówić, dobrze byłoby więc, abyśmy coraz rzadziej słyszeli o ludziach, którzy są poszukiwani ze względu na konieczność odbycia kary. Chodzi w końcu o osoby, które zatrzymano, ponieważ doszło do czegoś niedozwolonego. Warto też pamiętać, że troska o bezpieczeństwo nie sprowadza się wyłącznie do zawiadomienia policji. Krótko mówiąc, sami również musimy zadbać o pewne standardy.

Tutaj poczytasz o tym, co dzieje się w Kielcach.