Starosta czytał dzieciom

Tak się składa, że trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Pewnie są osoby, dla których wydarzenie nie ma to większego znaczenia, ale oczywiście nie należy się tym sugerować. Zresztą możemy mówić o świetnym przykładzie Piotra Ambroszczyka – starachowicki starosta zdecydował się włączyć do akcji.

Co się działo?

Koniecznie trzeba też podkreślić, że czytanie bajek miało miejsce w Przedszkolu Dwujęzycznym Integracyjnym dla Dzieci z Autyzmem „Kreatywne Nutki” w Starachowicach. Można więc powiedzieć, że mowa o dzieciach, które wymagają szczególnego wsparcia. Opowieściom przysłuchiwały się maluchy z grup „Mądre sowy” i „Odkrywcy”.

Warte odnotowania jest również to, że dzieciaki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek. Ważne jest też to, że zachowanie Piotra Ambroszczyka można określić jako swego rodzaju komunikat. Sygnał bez wątpienia istotny, ale trzeba też pamiętać o kontynuacji. Krótko mówiąc, włączenie się do akcji to temat, nad którym absolutnie nie należy się zastanawiać.

Dobrze jeszcze na koniec spojrzeć z innej strony – co wiemy o czytaniu dla niemowląt? Fakty są takie, że możemy mówić o stymulowaniu rozwoju mózgu i budowaniu trwałego skojarzenia z przyjemnością, więzią czy poczuciem bezpieczeństwa.