W Szkole Podstawowej nr 12 powstał szkolny ogródek

Szkolny ogródek to coś, o czym się może często nie słyszy, ale czy to ma jakieś znaczenie? Nie ma też co ukrywać, że sporą rolę odgrywają konkursy.

Starachowice przykładem

Wystarczy spojrzeć na Szkołę Podstawową nr 12 w Starachowicach – możemy mówić o uporządkowaniu fragmentu placu szkolnego. Warte podkreślenia jest również to, że chodzi o odpowiedź na konkurs ekologiczny ogłoszony przez Młodzieżową Radę Miasta Starachowice.

Dobrze też zatrzymać się przy sposobie, w jaki uczniowie działali. Krótko mówiąc, uczniowie postanowili, że zwrócą się o wsparcie do ogrodnika. Co więcej, mogli oni usłyszeć, że stworzenie nowego fragmentu ogródka jest równoznaczne z bardzo dużym kosztem. Takie okoliczności sprawiły, że nie pozostało nic innego jak samodzielne działanie. Oczywiście konieczna była też zgoda dyrekcji szkoły, z którą zresztą nie było kłopotu. Nie sposób też zapomnieć o środkach finansowych – pieniądze zostały pozyskane dzięki Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu. Gdyby kogoś interesowały szczegóły działań, dobrze wiedzieć, że w internecie można znaleźć film związany z przedsięwzięciem.

Jeżeli szukasz informacji szkolnych, warto zajrzeć pod ten adres.