Mieszkaniec Starachowic trafił na internetowego oszusta

Oszustwa przybierają różne formy i co za tym idzie, wszyscy jesteśmy w jakiś sposób zagrożeni. Świetnym przykładem jest przykra sytuacja, jaka spotkała mieszkańca Starachowic.

Pieniądze na głośnik

Jeden z mieszkańców Starachowic zdecydował się na zakupienie głośnika. Udało mu się znaleźć odpowiedni sprzęt i przystąpił do zakupu. Warte podkreślenia jest również to, że nie chodziło o byle jakie urządzenie – dość powiedzieć, że możemy mówić o głośniku, który jest wart 1600 zł (a w każdym razie taka widniała cena).

Ostatecznie skończyło się na tym, że pieniądze wpłacone, natomiast towaru nie ma! Oczywiście jest to sprawa dla policji i pozostaje mieć nadzieję, że nieuczciwy sprzedawca poniesie konsekwencje. Z drugiej strony to pokazuje, że zakupy przez internet stanowią ogromną wygodę i ogromne zagrożenie. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że cały czas musimy mieć się na baczności.

Dobrze też pamiętać o tym, że mówienie o różnego rodzaju oszustwach brzmi groźnie, ale wykrycie oszustw czasem jest naprawdę proste. Krótko mówiąc, chodzi o koncentrowanie się na tym, co odbiega od szeroko rozumianych standardów. Do tego zawsze należy zapoznać się z opiniami na temat sprzedawców – opinie mogą zdradzić naprawdę wiele.

Tutaj przeczytasz o zgłoszeniu, jakie trafiło do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.