Gmina Starachowice kupi drona antysmogowego

Bardzo często jest tak, że myślimy dość wybiórczo – koncentrując się na jednym, ucieka nam coś innego. Niemniej czasem możemy mówić o wyjątkach i co najważniejsze, takim wyjątkiem są Starachowice.

Co się dzieje?

Gmina Starachowice zdecydowała się na zakupienie drona antysmogowego. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to dobry ruch – jakość powietrza to temat, o którym można mówić długo i co najważniejsze, nie brakuje powodów do narzekań. Krótko mówiąc, konieczne są odpowiednie zmiany i to jak najszybciej.

Warte odnotowania jest też to, że zakup drona będzie połączony z zakupieniem stacji badawczej. Takie podejście oznacza kontrolowanie tego, co spala się w piecach. Można jeszcze dodać, że ta kontrola będzie mieć przełożenie na stworzenie mapy zanieczyszczenia powietrza.

Pamiętaj też, że pomoc jest ogromna, ale w końcowym rozrachunku najwięcej zależy od nas samych. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak groźny jest smog. Jeżeli nie będziemy w stanie sobie pomóc, trudno będzie mówić o skutecznym rozwiązaniu.