Uwaga! Możliwe utrudnienia na drogach związane z przejściem pielgrzymek

Koniec lipca i początek sierpnia to czas pieszych wędrówek pielgrzymów na Jasną Górę. Nie inaczej będzie w tym roku. Ogromne rzesze pielgrzymów z całego kraju wyruszą w podróż do Częstochowy. W związku z tym wiele pielgrzymek będzie poruszać się także świętokrzyskimi drogami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła na swojej stronie dokładny wykaz dni i możliwych utrudnień na drogach. W związku z tym kierowcy będą mogli lepiej zaplanować swoje trasy podróży. 

Nie tylko piesze pielgrzymki

Na drogach pojawią się nie tylko piesze pielgrzymki. Wierni mogą poruszać się także rowerami i motocyklami. W dniach od 11 do 13 sierpnia pobiegną trasą Niekłań-Radoszyce-Oleśnica uczestnicy Sztafetowej Biegowej Pielgrzymki z Radomia do Częstochowy. Niektóre pielgrzymki nie będą prowadzić na Jasną Górę. Z pewnością nie można też zapomnieć, że w dniach od 10 do 11 sierpnia trasą przez Skarżysko, Wąchock i Starachowice przejdą uczestnicy Motocyklowego Rajdu drogami z Warszawy do Katynia.

Kierowco! Zachowaj szczególną uwagę na drogach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prosi kierowców o zachowanie wzmożonej uwagi na drogach krajowych numer 42, 73 oraz 74. Na trasach świętokrzyskich policja oraz przeszkoleni pielgrzymi – wolontariusze będą pomagać w przejściach wiernych. Policja apeluje o bezwzględne stosowanie się do kierowania ruchem przez uprawnionych do tego pielgrzymów. Zostali oni przeszkoleni w tym zakresie i mają prawo kierować ruchem, na obszarach, w których nie ma innych wyznaczonych do tego celu służb.