O godzinie 17 zawyły syreny. Uroczyste obchody rocznicy Powstania Warszawskiego w Starachowicach

Wczorajszą 77 rocznice Powstania Warszawskiego obchodzono w Starachowicach bardzo uroczyście. Punktualnie o godzinie 17.00 podobnie jak w całym kraju zawyły syreny. Odbył się także koncert zespołu pieśni patriotycznych ,,Wiarusy”.

Syreny alarmowe w mieście i honorowy salut

Wczorajsze niedzielne popołudnie w Starachowicach poświęcono obchodom rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczęły się one o godzinie 17.00. Strażacy na służbie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach włączyli sygnały alarmowe i świetlne wszystkich swoich pojazdów.

Uroczysty koncert pieśni patriotycznych

Po godzinie 17.00 na skwerze Zdzisława Rachtana odbył się podniosły koncert zespołu ,,Wiarusy”. Zespół estradowy miał sporą widownię, zagrał ponad 20 pieśni patriotycznych. ,,Wiarusy” założono w 2000 roku i funkcjonują do dzisiaj w powiatowej strukturze LOK w Starachowicach. Przez ponad 20 lat zespół koncertował w domach kultury, szkołach, ośrodkach kultury, bibliotekach, świetlicach, plenerach i kościołach.

Seans filmowy w Amfiteatrze

Jeszcze tego samego dnia w Amfiteatrze Parku Miejskiego o godzinie 21 miłośnicy kina mogli obejrzeć ,,Miasto 44”. Film opowiada o grupie młodych ludzi, którzy spędzili swoje najlepsze młodzieńcze lata w czasie okupacji. Przyjaciele próbują odnaleźć swoje miejsce w trudnych czasach wojny. Kochają, pracują i żyją tak jakby każdy nadchodzący dzień miał być ich ostatnim. Podejmują decyzje, które mogą zaważyć nie tylko na ich dalszym losie.