Akcja dla dzieci Lato w Hucie – edukacyjne środy

Kto powiedział, że w wakacje dzieci muszą się nudzić? W środy w godzinach od 10.00 do 14.00 trwają letnie warsztaty prowadzone przez Muzeum Techniki i Przyrody w Starachowicach. Zajęcia dla zapisanych dzieci rozpoczęły się 7 lipca i potrwają jeszcze do 25 sierpnia. 

Różne bloki tematyczne

Na każdym spotkaniu organizator prowadzi zajęcia w dwóch różnych blokach tematycznych. Uczestnicy mają do wykonania zadania plastyczne, przyrodnicze oraz warsztatowe. W lipcu dzieci brały udział w warsztatach przyrodniczych i modowych. W czasie jednego ze spotkań zamieniły się w artystów malujących przy pomocy natury piękne leśne obrazy. Dzieci mogły wcielić się także w archeologów i wykonać własny odlew skamieliny.

Modowy zawrót głowy

Milusińscy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach modowych, które poprowadziła pani Agnieszka Sarzyńska z Dekoratorni. Udało jej się wprowadzić dzieci w historię ubioru i fascynujący świat mody. Dzieci miały możliwość uwolnienia swojej kreatywności plastycznej i zdolności manualnych podczas tworzenia prac z różnorodnych materiałów.

Produkcja samochodów STAR i historia miasta

Podczas zajęć dzieci poznały bogatą historię swojego miasta. Zapoznały się także z dziejami samochodów marki STAR, które były produkowane od 1948 roku w Starachowicach. Dzieci poznały historię modeli samochodów wytwarzanych w fabryce na przestrzeni lat. Dowiedziały się także kiedy i gdzie je najczęściej sprzedawano.

Co jeszcze w planach warsztatów?

W sierpniu Muzeum planuje zabrać milusińskich w podróż do świata fizyki. Poprzez ciekawe zajęcia organizatorzy będą chcieli pokazać najmłodszym właściwości fizyczne wody. W planach warsztatów jest stworzenie między innymi zaczarowanej substancji, która będzie stanowiła zaprzeczenie praw fizyki. Dzieci będą miały okazje wczuć się również w rolę poszukiwaczy zaginionego skarbu na terenie starodawnej wioski. Podczas zabawy będzie trzeba rozwiązywać liczne zagadki i szukać wskazówek, dzięki którym możliwe stanie się odnalezienie skarbu.