Mieszkańcy Starachowic doczekają się obwodnicy

Z pewnością są osoby, którym marzy się obwodnica Starachowic. Jest to zrozumiałe i co najważniejsze, wszystko wskazuje na to, że miasto doczeka się obwodnicy.

Sto obwodnic

Warto zaznaczyć, że budowa obwodnicy związana jest z programem, który ma na celu budowę obwodnic. Dokładnie mówiąc, chodzi o program, który ma przyczynić się do powstania stu obwodnic.

Być może zadajesz sobie pytanie, co można powiedzieć o przebiegu obwodnicy? Od razu odpowiadając, na ten moment nawiązanie do konkretów jest nierealne. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta – warianty przebiegu obwodnicy powstaną w ramach prac przygotowawczych. Na dobrą sprawę w tym momencie należy skupić się na czymś innym – obwodnica to znak, że zwrócono uwagę na przepustowość i płynność ruchu tranzytowego. Poza tym obwodnica to troska o bezpieczeństwo i komfort.

Celem jest zbudowanie drogi klasy GP. Do tego dochodzi m.in. powstanie węzła drogowego, skrzyżowań jednopoziomowych czy dodatkowych jezdni do obsługi przyległych terenów (możliwa też przebudowa innych dróg publicznych).