Bukmacherka czyli jak grać żeby wygrać?

Możliwość zarobku na swojej pasji to rzecz, która interesuje wiele osób. Śledzenie wydarzeń sportowych i regularne zarabianie na wnoszonych zakładach z pewnością jest marzeniem wielu regularnych graczy bukmacherskich. Czy więc istnieją sposoby na zwiększenie swoich szanse w pojedynku z bukmacherem? Otóż tak.

Jak obstawiać mecze?

Przy obstawianiu wydarzeń sportowych należy wziąć pod uwagę specyfikę danej dyscypliny sportowej. Kolejną ważną kwestią jest również specyfika konkretnej ligi. W zależności od sportu oraz typu zakładów istnieją ligi bardziej lub mniej bramkostrzelne bądź np. z dużym współczynnikiem zwycięstw gości bądź np. remisów. Kolejną kwestią są absencje i ewentualne osłabienia w danych ekipach. W tym przypadku informacji o obecnym stanie kadry danych drużyn będzie można znaleźć tylko w przypadku największych wydarzeń i najważniejszych lig. Mimo wszystko warto zwracać uwagę na ten aspekt, ponieważ jest on częstym powodem niespodzianek w sporcie. Dużo przydatnych informacji np. na temat polskich lig piłkarskich znajdziemy na stronie: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/ekstraklasa,1.html

Na czym warto się skupiać?

Na pewno dobrym rozwiązaniem nie będzie stawianie każdego z możliwych sportów czy lig. Jesteśmy tylko ludźmi i nie zdołamy ogarnąć tak dużej ilości wydarzeń i jej odpowiednio przeanalizować. Najlepszym wyjściem będzie skupienie się na 2-3 konkretnych dyscyplinach. Powinny to być sporty, które sami oglądamy i śledzimy związane z nimi informacje. Kolejną kwestią jest również dobór lig. Tutaj również najlepiej skupić się na ich niewielkiej ilości. 3-4 ligi jak najbardziej wystarczą.

Kluczowymi kwestiami przy analizie spotkań będą 3 czynniki a mianowicie:

  • Forma
  • Bilans spotkań bezpośrednich
  • Kalendarz

Forma obu zespołów jest w stanie określić szansę obu ekip na odniesienie zwycięstwa bądź też np. zdobycz bramkową lub punktową. Widzisz, że jeden z zespołów gra fatalnie w obronie i traci dużo bramek a jego rywale są świetni w ofensywie? To szansa na typ bramkowy lub handicap. Zauważyłeś, że obie drużyny grają ofensywny futbol tracąc sporo bramek ale strzelając ich jeszcze więcej. Zastanów się więc nad typem, że obie ekipy strzelą minimum po bramce w spotkaniu.

Bilans bezpośrednich spotkań również jest w stanie pomóc nam w typowaniu. Tutaj polecamy jednak w szczególności sprawdzanie bezpośredniego bilansu na konkretnych stadionach czyli opcja h2h mecze u gospodarzy/gości. Bardzo często jest tak, że jedna z drużyn ma patent na swoich rywali podczas meczów rozgrywanych na własnym stadionie bądź też to goście często ogrywają swoich przeciwników w spotkaniach na ich stadionie. W przypadku takiej analizy warto wziąć również pod uwagę liczbę bramek jaka w nich pada.

Ostatnim z omawianych aspektów jest…kalendarz. Zarówno spojrzenie w tył jak i przód kalendarza może znacząco pomóc w obstawianiu spotkań. Należy sprawdzić czy w ostatnim czasie któraś z ekip nie miała natłoku spotkań (puchary, zaległe mecze rozgrywane na tygodniu itd). To normalne, że przy dużej intensywności spotkań trener musi rotować składem, który mimo wszystko może być na tyle zmęczony, że nie podoła już trudom kolejnego spotkania. Z drugiej strony zwiększenie intensywności spotkań może dopiero nastąpić. W takich przypadkach gdy przed drużyną jest ważny mecz w pucharze kraju bądź europejskich pucharach również może dojść do sporej rotacji w składzie.

Gdzie obstawiać mecze?

Najlepiej robić to u polskich legalnych bukmacherów. Jeżeli mieszkamy poza granicami kraju możemy wówczas wybrać dowolnego bukmachera. Co więcej, ostatnio nawet kasyna internetowe takie jak Lucky Bird oferują swoim graczom dostęp do zakładów sportowych. Tego typu firmy posiadają bardzo korzystne kursy i fajne bonusy na start, więc warto zainteresować się tym tematem. Mieszkańcy Polski muszą obejść się smakiem i wybrać jednego z legalnych buków.

Czy da się nauczyć obstawiania?

Na pewno można zwiększyć swoją świadomość odnośnie wnoszonych zakładów. Z biegiem czasu wzrośnie nasze doświadczenie i coraz częściej będziemy zwracać uwagę na więcej aspektów przy wyborze interesujących nas spotkań.