Zbliża się Dzień Bez Samochodu

Pewnie nie wszyscy wiedzą – dokładnie za tydzień jest Dzień Bez Samochodu. W związku z tym prezydent miasta wyszedł z inicjatywą, która może wzbudzać skrajne emocje.

Co się wydarzy za tydzień?

Czy starachowiczanie są w stanie rezygnować z jazdy samochodem? Niewykluczone, że jest to coś, nad czym zastanawia się niejeden mieszkaniec.

Już niedługo dowiemy się, jaka jest prawda i nie chodzi wyłącznie o wspomniany Dzień Bez Samochodu. Marek Masternak poinformował, że 22 września będzie możliwość jeżdżenia autobusami (miejskimi) za darmo. Dokładnie rzecz ujmując, darmowa jazda będzie możliwa wtedy, kiedy okaże się dowód rejestracyjny samochodu.

Z jednej strony inicjatywa godna pochwały, natomiast z drugiej wiele osób może zadawać sobie pytanie, kto za to zapłaci? Oczywiście nie wiadomo, czy propozycja zainteresuje wielu mieszkańców, ale to już oddzielny temat.

Dzień Bez Samochodu organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Można powiedzieć, że miasto włączyło się do akcji, a z jakim skutkiem, zobaczymy za tydzień.