Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców

Dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców – czeka dodatkowe wsparcie. Tak można wnioskować z wypowiedzi Andrzeja Bętkowskiego.

Co wiadomo?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem Andrzeja Bętkowskiego. Podczas tej konferencji można było usłyszeć, że w planie jest kolejny nabór na dotacje dotyczące kapitału obrotowego. Jak wiadomo, pandemia koronawirusa wyrządziła spore szkody.

Warto też podkreślić, że poinformowano, jak przebiegać będzie rozpatrywanie wniosków na kapitał obrotowy. Najważniejsza informacja – minimalna strata musi wynosić co najmniej 30%. Ponadto podczas sprawdzania wniosków będzie obowiązywać ustalona kolejność. Mówiąc wprost – chodzi o rozpatrywanie wniosków od najwyższego średniego spadku obrotów. Istotne jest też to, że pod uwagę należy wziąć 3 miesiące w okresie od maja do sierpnia. Łączna wartość przeznaczonych środków to 4 mln złotych.

Co więcej, to nie wszystko. W planie jest też nabór dotyczący ubiegania się o vouchery na zakup usługi doradczej. Politycy mają jednak to do siebie, że jedno mówią, a drugie robią. Wszelkie dotacje należy zatem traktować z dużym przymrużeniem oka, bo zazwyczaj trafiają one do wybranej wąskiej grupy osób. Łatwiej chyba już wygrać w Lotto lub odebrać darmową gotówkę w kasynie, niż liczyć na jakieś obietnice wzięte z księżyca.