Nietypowe kradzieże

Kradzieże kojarzą się negatywnie, ale można znaleźć pewne wyjątki i o wyjątkach właśnie będzie mowa. Jak się okazuje, czasem kradzieże mogą zaskakiwać czy nawet szokować.

Palety i butla z gazem – sytuacje bardzo nietypowe

W Wąchocku skradziono 32 palety, straty oszacowano na 1 500 złotych. Dlaczego ktoś postanowił ukraść palety? Z pewnością niejedna osoba zadaje sobie takie pytanie. Tak niewielkie skutki kradzieży to coś trudnego do zrozumienia.

Nie ulega wątpliwości, że opisany przypadek może powodować ogromne zdziwienie. Trzeba jednak przyznać, że jest to przypadek, którego nie da się porównać, z następnym. Chodzi o kradzież butli z gazem (wartość takiej butli to 80 złotych), zdarzenie to miało miejsce w Starachowicach. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że jest to coś szokującego. Jedynym sensownym wytłumaczeniem wydaje się jakiś niezbyt rozsądny żart.

Niemniej jednak przewidywania nie są najważniejsze. Najważniejsze są fakty, a od ustalenia faktów jest policja. Dobrze, aby winne osoby zostały złapane (mimo niewielkiej szkodliwości).