Wniosek o remont ulic na osiedlu Orłowo

Program przebudowy dróg lokalnych w Starachowicach trwa, w mieście wciąż jednak znajduje się wiele zakamarków, które potrzebują modernizacji. Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik zdecydował się zwrócić się z oficjalnym pytaniem do Prezydenta Miasta o budowę nawierzchni ulic na osiedlu Orłowo. W ciągu 30 dni władze muszą podjąć ostateczną decyzję.

Radny wnioskuje o pozyskanie środków na przebudowę kilku ulic, m.in. Spokojnej. Przypomina, że już wcześniej istniały plany przebudowy, jednak pojawiła się nieco bardziej opłacalna inwestycja. Walendzik podkreśla także, że drogi sąsiadujące z ul. Spokojną już dawno doczekały się trwałej nawierzchni. Twierdzi on, że należy pamiętać także o przedłużeniu ul. Pogodnej, które miało ułatwić poruszanie się po okolicy.

Oprócz tego w interpelacji przywołuje także temat ulic Nadrzecznej, po której poruszają się ciężkie pojazdy, oraz Mickiewicza, której nawierzchnia na wysokości ogródków działkowych bez wątpienia potrzebuje odświeżenia. Radny nie zapomina także o potrzebach pieszych i przypomina o wciąż wpływających wnioskach o budowę chodnika przy ul. Skłodowskiej-Curie. Walendzik motywuje swoje pytanie twierdzeniem, że wspomniane przez niego inwestycje są najważniejszymi potrzebami drogowymi na danym osiedlu. Mieszkańcy zgodnie proszą o przedstawienie planów na najbliższe lata, które uwzględniałyby przytoczone modernizacje.

Interpelację Radnego Michała Walendzika można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej, tak jak pozostałe pisma, które składają radni. W tym samym miejscu możemy szukać także odpowiedzi Prezydenta, która powinna pojawić się w ciągu 30 dni od wpłynięcia wniosku.