Pożar Renault na krajowej trasie 42 w Parszowie: droga zablokowana na dwie godziny

Na części krajowej trasy o numerze 42 przebiegającej przez Parszów w powiecie starachowickim doszło do kompletnego spalenia pojazdu renault wyposażonego w instalację gazową. W wyniku tego zdarzenia, ruch na drodze został całkowicie sparaliżowany.

Wtorek, 18 czerwca, tuż po godzinie 12. To był czas, kiedy dramatyczne wydarzenia zaczęły się rozwijać na Ulicy Staszica w Parszowie, będącej fragmentem krajowej trasy nr 42. Właśnie tam jechała 53-letnia kobieta, prowadząc samochód marki renault scenic.

Z nieznanych przyczyn najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej pojazdu. Kierująca zdołała opuścić samochód przed tym, jak ogień zaczął się intensywnie szerzyć. Na szczęście, choć auto uległo całkowitemu spaleniu, kobiecie nic się nie stało – takie informacje przekazywał młodszy aspirant Paweł Kusiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Pojazd był wyposażony w instalację gazową, co sprawiło, że strażacy brali udział w akcji z wyjątkową ostrożnością. Ich zadaniem było nie tylko ugaszenie ognia, ale także wyznaczenie strefy zagrożenia. W działania zaangażowani byli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ratownicy z jednostek ze Starachowic i Skarżyska-Kamiennej.

W tej sytuacji krajowa trasa nr 42 była całkowicie zamknięta przez około dwie godziny. Utrudnienia na drodze zakończyły się nieco po godzinie 14.