Piotr Babicki ponownie na stanowisku starosty powiatu starachowickiego, Bożena Wrona przewodniczącą Rady Powiatu

Nowym starostą powiatu starachowickiego został Piotr Babicki, reprezentujący Komitet Marka Materka. To nie jest pierwsza kadencja Babickiego na tym stanowisku – pełnił już tę funkcję w latach od 2018 do 2021. Piotr Babicki zaznaczył, że zamierza kontynuować swoją misję dla powiatu.

Radni powiatu starachowickiego wybrali również przewodniczącą Rady Powiatu. Tę funkcję przez kolejną kadencję będzie pełnić Bożena Wrona, która również należy do Komitetu Marka Materka.

Starosta Babicki zauważył, że przed nimi trudna kadencja, ale mimo to będą dalej realizować dobre pomysły samorządu powiatowego. Jednym z priorytetów jest realizacja termomodernizacji co najmniej dwóch obiektów edukacyjnych. Nie zapomina też o kontynuacji remontów i budowy dróg powiatowych, w tym dużej inwestycji w postaci kolejnego wiaduktu w Starachowicach.

Starosta podkreślił również swój cel dotyczący lokalnej placówki medycznej. Jego ambicją jest doprowadzenie starachowickiego szpitala do miana jednej z najlepszych lecznic, nie tylko w skali województwa świętokrzyskiego, ale też na arenie krajowej.