Wypadek drogowy w Wąchocku z udziałem dwóch aut osobowych i autobusu

Tragiczny incydent miał miejsce w niedzielę, kiedy to nieco po godzinie 11.00 na krajowej drodze numer 42 w gminie Wąchock doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz autobus. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba doznała obrażeń.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 42, na odcinku między Skarżysko-Kamienną a Starachowicami. Na tym odcinku doszło do kraksy pomiędzy dwoma pojazdami osobowymi i autobusem. W autobusie znajdował się tylko kierowca, zaś jedna osoba była poddana badaniu medycznemu na miejscu zdarzenia.

Według zarówno ustaleń policji, jak i informacji przekazanych przez służby drogowe, doszło do zderzenia, kiedy volkswagen uderzył w tył skody, a następnie w volkswagena uderzył jadący za nimi autobus.

Informacje te zostały potwierdzone przez młodszego aspiranta Pawła Kusiaka, który pełni funkcję rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Zgodnie z jego relacją, do szpitala trafił 56-letni kierowca volkswagena. Zaś za kierownicą skody podróżował 40-letni mężczyzna. Kierującym autobusem marki Man był 49-letni mężczyzna.

Na drodze krajowej nr 42 widoczne są utrudnienia, ponieważ blokowany jest pas ruchu w kierunku Skarżyska.