Starachowice zdobywają tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Świętokrzyskiem i awansują do czołówki w kraju

Podczas pierwszego etapu plebiscytu, Starachowice zwyciężyły, zdobywając miano najbardziej efektownie oświetlonego miasta w całym województwie świętokrzyskim. To triumf zapewnił im miejsce w elitarnym gronie szesnastu finalistów. To wszystko zawdzięczają głosom swoich mieszkańców, którzy przyczynili się do ich znalezienia się w czołowej trójce.

„Szczyt podium w Świętokrzyskiem i znakomite trzecie miejsce w Polsce. Tak możemy podsumować osiągnięcie Starachowic w krajowym konkursie 'Świetlna Stolica Polski’. Chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się i oddali na nas swój głos. W tej rundzie konkursu na Starachowice głosowało ponad 9 tysięcy internautów – to naprawdę imponujący wynik. Przewyższyliśmy takie miasta jak Łódź, Poznań, Płock czy Koszalin. Pragnę przypomnieć, że do finału plebiscytu awansowały najlepsze miasta z każdego województwa. W tym roku, dzięki Waszemu wsparciu, po raz kolejny mieliśmy zaszczyt zdobyć tytuł Świetlnej Stolicy Województwa Świętokrzyskiego.” – powiedział prezydent Starachowic, Marek Materek.

Dzięki zwycięstwu na szczeblu regionalnym, do Starachowic trafiła nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Prezydent Materek zapewnił, że zostanie on przekazany lokalnym organizacjom, które wspierają osoby potrzebujące, osoby niepełnosprawne, bezdomne, młodzież oraz seniorów. „Serdecznie dziękuję za wsparcie” – dodał.