Prezydent Starachowic, Marek Materek, ma zamiar ubiegać się o kolejną kadencję: "Pragnę kontynuować zmiany w naszym mieście"

Marek Materek, będący na stanowisku prezydenta Starachowic od 2014 roku, zapowiedział, że będzie kandydować na kolejną kadencję podczas najbliższych wyborów samorządowych. „Moim celem jest ciągłe dążenie do ulepszenia naszego miasta” – wyznał.

„Początek tej przemiany miała miejsce dekadę temu. Moja pierwsza kadencja była poświęcona sporządzeniu strategicznych dokumentów oraz szeroko zakrojonym konsultacjom społecznym. Druga kadencja przyniosła realizację największych inwestycji, które obecnie są albo już ukończone, albo nadal są realizowane. Jeśli mieszkańcy Starachowic zdecydują się powierzyć mi jeszcze raz przywództwo nad miastem, trzecia kadencja będzie poświęcona finalizacji wszystkich projektów, które rozpoczęliśmy do tej pory” – podzielił się z PAP Marek Materek.

Jednym z kluczowych projektów Materka jest realizacja darmowej komunikacji miejskiej w Starachowicach od kwietnia 2022 roku. Przyznał, że początkowo wiele osób podchodziło do tego pomysłu z dużym sceptycyzmem.

„W tej chwili praktycznie nikt nie ma odwagi twierdzić, że ten projekt był błędny lub nierentowny. Obserwujemy prawie dwukrotny wzrost liczby pasażerów, a w zeszłym roku przewieźliśmy prawie 4 mln osób. Te dane dowodzą, że ten projekt zakończył się ogromnym sukcesem” – podkreślił prezydent. Dodał również, że jednym z priorytetów na następną kadencję, jeśli zostanie ponownie wybrany, będzie polityka mieszkaniowa.

Prezydent Materek podkreślił, że już są przygotowane kilka projektów dotyczących budowy mieszkań do wynajęcia, lokali socjalnych i komunalnych. Kolejnym priorytetem na najbliższą kadencję jest modernizacja infrastruktury drogowej. „W niedługim czasie będziemy mieli wybudowaną obwodnicę północno-zachodnią Starachowic oraz obwodnicę Wąchocka. W nowej kadencji planuję rozpocząć budowę obwodnicy Starachowic w kierunku drogi krajowej nr 9. Aktualnie przygotowujemy dokumentację do przebudowy drogi wojewódzkiej prowadzącej przez miasto, a dokładniej ulic Radomskiej i Armii Krajowej. Te inwestycje drogowe to mój priorytet na nową kadencję” – podsumował Materek.