Star Starachowice kontra Wisłoka Dębica: Ostatnie spotkanie rundy jesiennej III ligi na stadionie w Ożarowie

W nadchodzącą sobotę Stadion przy ul. Leśnej w Ożarowie stanie się areną ostatniego meczu rundy jesiennej III ligi, gdzie piłkarze Staru Starachowice zmierzą się z rywalem. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Wisłoki Dębica, a rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Według prognoz, większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze. W klasyfikacji ligowej Star i Wisłoka dzielą siedem pozycji i osiem punktów różnicy – starachowiczanie zajmują siódme miejsce, natomiast ich rywale z Podkarpacia plasują się na czternastej lokacie. Mimo to, warto przypomnieć, że ostatni pełny zestaw punktów na stadionie w Ożarowie piłkarze Staru zdobyli 16 września, pokonując zespół Garbarni Kraków wynikiem 3:0.

Tadeusz Krawiec, trener drużyny ze Starachowic, deklaruje w wywiadzie dla Radia Kielce determinację swoich zawodników do poprawy skuteczności, która dotychczas była ich głównym problemem. Wyraża również nadzieję na „odczarowanie” stadionu w Ożarowie, który ostatnio nie okazywał się dla nich gościnnym miejscem. Krawiec podkreśla, że będą dążyli do zwycięstwa, aby w ten sposób pożegnać się z kibicami na koniec rundy jesiennej.

Mimo optymistycznych oczekiwań, drużyna Staru może mieć problem z obecnością swojego najskuteczniejszego zawodnika, 27-letniego napastnika Przemysława Śliwińskiego. Z powodu przeziębienia przez kilka ostatnich dni jego udział w sobotnim meczu jest niepewny. Na szczęście, pozostali członkowie drużyny są zdrowi i gotowi do gry.