Spotkanie autorskie z Aleksandrem Łąckim i prezentacja jego książki w Muzeum Przyrody i Techniki Starachowice

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie. Gościem specjalnym będzie Aleksander Łącki, autor książki „Wszyscy święci, Starachowice i… my”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 1 grudnia, o godzinie 16.30. Miejscem spotkania będzie muzealne Kino Kotłownia.

Spotkanie jest częścią cyklu „Stalówka, czyli muzealne spotkanie z książką”, organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Celem tego cyklu jest promocja literatury oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród mieszkańców miasta.

Książka Aleksandra Łąckiego to obszerna monografia na temat 100-letniej historii kościoła Wszystkich Świętych w Starachowicach. Autor poświęca wiele miejsca zarówno duchowieństwu, jak i wiernym z tej parafii. Jednym z bohaterów publikacji jest Karol Wojtyła – ksiądz, a później biskup i kardynał, który wielokrotnie odwiedzał ten kościół.

W książce nie brakuje również wątków dotyczących związanych ze Starachowicami Jadwigi i Stanisława Kozłowskich. Byli oni przyjaciółmi Karola Wojtyły od czasów studenckich, a później papieża Jana Pawła II.