Kolejny projekt edukacyjny dla młodych uczniów w Starachowicach

W gminie Starachowice realizowany jest nowy projekt edukacyjny, który ma na celu przysłużenie się najmłodszym uczniom z miejscowych szkół podstawowych. Tym razem, pięć starachowickich placówek otrzymało mobilne miasteczka ruchu drogowego. Ten krok stanowi część większego projektu realizowanego w mieście, gdzie nadrzędne znaczenie ma bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego i mieszkańców – jak podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zdobyciu środków unijnych. Mobilne miasteczka ruchu drogowego, które trafiły do starachowickich szkół podstawowych mają za zadanie nie tylko edukować, ale też wspomóc młodych uczniów w przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową.

Inicjatywa cieszy dyrektor jednej ze szkół – Magdalenę Lach-Zwierz z SP nr 1 w Starachowicach. Podkreśla ona, że nowoczesny sprzęt pozwoli dzieciom uczyć się poprzez doświadczenie, a nie jedynie teorię przedstawioną na rysunkach w książkach.

Pierwsza lekcja z wykorzystaniem mobilnych miasteczek ruchu drogowego już się odbyła. Zajęcia te prowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, a dzieci chętnie korzystały z tego nowego narzędzia nauki.