Coraz mniej bezrobotnych na terenie województwa

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat rosnących cen różnorakich produktów. To spory problem, ale dobrze też pamiętać o pewnym plusie.

Coraz mniej osób bez pracy

Na koniec czerwca stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim osiągnęła 6,5%. Fakt ten jest równoznaczny, z tym że mamy do czynienia z najniższym bezrobociem w historii. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 33 888. Gdy spojrzymy na sytuację w maju, liczba osób bez pracy spadła o 1708 osób.

Niektórzy mogą powiedzieć, że pewnie nie wszyscy bezrobotni są zarejestrowani. To oczywiście możliwe, ale warto też pamiętać, że jest to coś, co zarzucić można zawsze i wszędzie.

Dokładne spojrzenie na bezrobocie

Wypada też odnotować, że wspomniany spadek bezrobocia w skali województwa przełożył się na spadek we wszystkich powiatach. Naturalnie możemy mówić o bardzo różnych spadkach, ale to w tym momencie zostawmy – najistotniejsze jest to, że wszędzie jest lepiej.

Dobrze też spojrzeć na sytuację nieco inaczej – w skali kraju również obserwujemy spadek bezrobocia. Dość powiedzieć, że stopa bezrobocia po raz pierwszy od 32 lat spadła poniżej 5%. Krótko mówiąc, mamy pozytywny trend i pozostaje tylko zapytać, jak długo ten trend zostanie utrzymany?

Odpowiedzi na to pytanie rzecz jasna nie znamy.