Starachowice pomagają Ukraińcom

Można powiedzieć, że nasze życie koncentruje się na pomocy Ukraińcom. Z jednej strony jest to piękne, a z drugiej strasznie przykre – trzeba pomóc ludziom, którzy musieli uciec ze swojego kraju.

Co się dzieje w Starachowicach?

Wracając do pomocy, Starachowice nie są oczywiście wyjątkiem. Można wręcz dodać, że mowa o mieście, w którym dzieje się bardzo dużo. Dość powiedzieć, że ludzie dają dosłownie wszystko. Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się ze szczegółami. Wśród zebranych darów możemy znaleźć choćby żywność, ubrania, sprzęt AGD czy mieszkania!

Dobrze także zdawać sobie sprawę z tego, że zbiórki prowadzone są w różnych miejscach – wystarczy wziąć pod uwagę choćby Urząd Miasta oraz szkoły i przedszkola. Trzeba tylko pamiętać o godzinach, w których można przynosić potrzebne rzeczy.

Konieczne ogromne wsparcie!

Pamiętajmy też o tym, że wojna na Ukrainie zaczęła się kilka dni temu i nikt z nas nie wie, jak długo potrwa. Co za tym idzie, musimy nastawiać się na ogromne problemy (a problemy już są spore).

O sytuacji na Ukrainie możesz przeczytać choćby tutaj.