Orkan Eunice spowodował spore problemy

Silny wiatr to problem, który kojarzy się z miesiącami letnimi, ale trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach łatwo o tym zapomnieć. Silny wiatr w ostatnich tygodniach stał się normalnością, a do lata jeszcze daleko.

Orkan Eunice

Wystarczy odnieść się do ostatnich godzin – orkan Eunice spowodował ogromne straty. Dość powiedzieć, że w starachowickich lasach mamy kilkaset albo i kilka tysięcy połamanych drzew. Komentarz zbędny, prawda? Oczywiście nie oznacza to też tego, że w regionie mieliśmy spokój. Było niespokojnie i to w całym kraju.

Wracając jeszcze do Starachowic, warto zatrzymać się też przy skrzyżowaniu śródleśnej drogi pożarowej numer 7 z drogą wojewódzką numer 744. Rejon ten cieszy się sporym zainteresowaniem i dzisiaj było to bardzo dobrze widoczne. Krótko mówiąc, chodzi o dzisiejsze zachowanie wielu mieszkańców – sporo osób przyszło zobaczyć szkody poniesione przez wichurę.

Dobrze byłoby, abyśmy mogli już liczyć na względny spokój. Niemniej jednak doświadczenia uczą, że jest to mało prawdopodobne.

Tutaj przeczytasz o sytuacji w powiecie legionowskim.