3 flagowe projekty domów parterowych dla 4-osobowej rodziny z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym

W artykule tym zajmiemy się najlepszymi na rynku projektami domów – domów spełniających następujące kryteria: miejsce dla 4-osobowej rodziny, dom parterowy, posiadający poddasze i z włączonym weń garażem na dwa samochody.

Dom parterowy z poddaszem i stanowiskiem garażowym dla 4-osobowej rodziny

Postanowiliśmy skupić się właśnie na takich konstrukcjach, ponieważ są one najczęściej poszukiwane. W naszym zestawieniu Top 3 braliśmy pod uwagę kilka czynników. Przedstawiane projekty domów parterowych odznaczają się najwyższą jakością wykonania, uwzględniają najnowocześniejsze technologie budowlane, posiadają wszystkie możliwe certyfikaty i spełniają wszystkie normy, są zaprojektowane w sposób nie budzący wątpliwości, a także – są piękne. Czy są Państwo gotowi? Zaczynamy. Oto liderzy w tej kategorii.

Beryl III

Spośród wyróżnionej przez nas “Wielkiej Trójki” dom Beryl III jest domem najmniejszym i najtańszym w budowie. Powierzchnia użytkowa wynosi 115 m2. Bryła budynku jest ułożone na planie klasycznego prostokąta. Dom ten zachwyca swoją prostotą i funkcjonalności. Od frontu widzimy duże, przeszklone powierzchnie, które zalewają salon światłem (zajmują niemalże połowę szerokości domu). To wszystko jest pokryte prostym i eleganckim dachem dwuspadowym. Właśnie klasyczność i brak skomplikowania tej konstrukcji sprawiają, że najwyższy standard jest możliwy do uzyskania stosunkowo niewielkimi nakładami finansowymi. Co wewnątrz? Oprócz salonu połączonego z jadalnią do dyspozycji mamy aż 4 dodatkowe pokoje. Na tak niewielkiej powierzchni stworzono zgodną ze sztuką jakości życia przestrzeń – i trudno sobie wyobrazić lepszy układ pomieszczeń. Dom zachwyca swoim modernistycznym minimalizmem i schludnością.

Goliat III

Z kolei największym w naszym zestawieniu domem jest Goliat III – aż 180 m2 powierzchni użytkowej. Główne wejście frontowe jest zadaszone. Z lewej strony znajduje się podjazd i sporych rozmiarów garaż, a z prawej – ponieważ jest to dom w kształcie litery L – doskonale połączone z główną konstrukcją rozszerzenie. Poddasze jest przykryte dwoma wielospadowymi dachami. Dom ten nie jest wysoki (parterowy), ale za to rozległy. Na szczególną uwagę zasługuje ten aspekt projektu, który pozwala nam poprzez korytarz, kuchnię, jadalnię i duży salon, przemieszczać się bez przeszkód – poruszamy się wokół spiżarni, która stanowi także ważny element konstrukcyjny. Wydzielono to część, w której znajduje się aż 5 pokoi. Z jadalni i salonu bezpośrednio przedostajemy się na rozległą werandę, która może być połączona z ogrodem. Wielość pomieszczeń gospodarczych i dopracowanie projektu pod każdym względem sprawiają, że nie mogliśmy pominąć domu Goliat III.

Wega

Wyjątkowo dystynktywny i nadzwyczaj ciekawy jest także projekt domu Wega, który w naszej klasyfikacji stanowi dom o średniej wielkości. Duży, dwustanowiskowy garaż jest wprawdzie całkowicie połączony z domem (wejście z garażu do kotłowni i przedsionka), jednakże stanowisko garażowe stanowi na poły oddzielne miejsce. Na uwagę zasługuje potężnych rozmiarów salon, który zostaje oświetlony z dwóch stron. Kuchnia – jak to się przyjęło w nowoczesnym budownictwie – jest sprzężona z salonem, ale posiada także własną “wnękę” (jest pięknie oświetlona narożnie i nigdy nie brakuje w niej światła). To wszystko tylko na parterze, ponieważ poddasze kryje drugą łazienkę oraz strych i kilka sporych rozmiarów pokoi. Wykończenie drewnem niektórych powierzchni dopełnia zaś estetycznie doskonałą bryłę.

Dom, w którym chcemy mieszkać

Prosimy o zgłaszanie nam innych, wybijających się projektów. A gdy myślą Państwo także o ogrodzie, to doskonałe informacje można odnaleźć w świetnym artykule portalu gazetapowiatowa.pl.