Starachowickie morsy nie narzekały na pogodę

Kiedy robi się coraz zimniej, niektórzy mogą zacząć narzekać na pogodę. Nie dotyczy to jednak starachowickich morsów z klubów Wektor. W przypadku morsów sytuacja przedstawia się dokładnie odwrotnie – mamy do czynienia z oczekiwaniem na spadek temperatury.

Morsowanie w zalewie Piachy

Wstęp jest nawiązaniem do tego, że w niedzielę mogliśmy być świadkami morsowania w zalewie Piachy. Temperatura powietrza wynosiła 2 stopnie, natomiast w wodzie mieliśmy 5 stopni. Fakt ten oznacza nic innego jak to, że należy szykować się na zimę. Można również powiedzieć, że mamy do czynienia ze wstępem przed prawdziwą zimą. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie, co potrafi dziać się w środku zimy. W tym momencie nawet nie chodzi o Starachowice – morsowanie cieszy się popularnością w różnych częściach kraju. Można też dodać, że o morsach słyszy się na całym świecie.

Wypada również odnotować (bo nie wszyscy muszą zdawać sobie z tego sprawę), że chodzi o formę rekreacji. Być może dla wielu osób jest to niezrozumiałe, ale liczą się fakty, prawda?