Zmarła ceniona stomatolog ze Starachowic

4 listopada zmarła znana i ceniona starachowicka stomatolog. Kobieta miała 76 lat i ciężko chorowała. Pogrzeb lekarki został zaplanowany na sobotę 6 listopada.

Przegrała walkę z chorobą

Anna Gruza pod koniec życia ciężko chorowała. Zmarła w wieku 76 lat, jej pogrzeb został zaplanowany na sobotę 6 listopada. Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 14 w starachowickim kościele Św. Trójcy. Ciało kobiety zostało poddane kremacji, a prochy spoczęły w urnie w grobie rodziny na cmentarzu przy ulicy Iłżeckiej.

Kobieta była nie tylko stomatologiem, ale także aktywistką w Starachowickim Klubie Amazonek.

Znana w Starachowicach stomatolog

Anna Gruza była rodowitą Starachowiczanką. To tutaj się urodziła i ukończyła Liceum Ogólnokształcące. Na studia wyjechała do Poznania, gdzie ukończyła Akademię Medyczną. Praktykę lekarską odbywała na początku w przychodni w Zębcu, a dokładniej w Zakładach Górniczo-Metalowych. Specjalizowała się w stomatologii zachowawczej. Później pracowała w gabinecie dentystycznym Starachowickiej Szkoły Podstawowej numer 12, a także kilku innych miejscach. Najbardziej lubiła pracować z dziećmi i młodzieżą. Specjalizowała się przede wszystkim w lakowaniu zębów dzieciom.