Pościg na terenie Starachowic

Pościgi mogą kojarzyć się nam z filmami czy serialami, ale pamiętajmy też o prawdziwym życiu. Zwłaszcza że w ostatni wtorek wydarzyło się coś, co mogło zaskoczyć niejedną osobę.

Dzień Zaduszny

Dzień Zaduszny to dobry czas, żeby jeszcze raz odwiedzić groby bliskich. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić – świetnym przykładem jest praca policjantów. Ponadto tego dnia mogliśmy mówić o kontroli, która przybrała nieoczekiwany obrót. Krótko mówiąc, kierowca (w aucie znajdował się też pasażer) zignorował konieczność zjechania do kontroli. W takiej sytuacji sprawa jest prosta – musiał rozpocząć się pościg. Pościg nie trwał długo i co najważniejsze, zakończył się pełnym sukcesem.

Jak można było przewidzieć, ucieczka nie wynikała z kaprysu czy żartów – policjanci znaleźli amfetaminę. Jakby tego było mało, okazało się, że narkotyki należą do pasażera, który jest poszukiwany (chodziło o odbycie dwumiesięcznego aresztu tymczasowego). Warto też zatrzymać się przy kierowcy – od kierowcy pobrano krew do badań. Pobranie krwi miało związek, z tym że przeprowadzony test wykazał obecność zabronionych środków. Obu mężczyzn zatrzymano.