Oferty pracy w Starachowicach: gdzie szukać pracy?

Czy w Starachowicach jest problem z bezrobociem?

Patrząc na dane z GUS, liczba zarejestrowanych jako bezrobotne sukcesywnie malała w ostatnich latach aż do 2019 roku. Widzimy to zarówno w liczbach stopy bezrobocia na terenie Polski, jak i samych Starachowic. Wybuch pandemii Covid-19 sprawił, że w 2020 roku zwiększyły się kolejki do Urzędu Pracy. Na koniec czerwca 2019 roku zarejestrowanych było 3000 bezrobotnych. W czerwcu 2020 roku 3693. Dla wielu był to trudny moment, szczególnie w branży gastronomicznej, a także w hotelarstwie i turystyce. Na szczęście obecnie sytuacja wydaje się opanowana. Stopa bezrobocia w Starachowicach sukcesywnie spada. W tym roku w wynosi ona 8,6%. W kraju jest to zaś 5,6%, jednak niższe bezrobocie zwykle obserwuje się w dużych miastach i typowo przemysłowych regionach.

W jakich zawodach brakuje ofert pracy?

Pomimo stosunkowo dobrej sytuacji gospodarczej, są zawody, specjalizacje, w których panuje deficyt stanowisk. Problem dotyka absolwentów takich kierunków, jak:

  • ekonomia,
  • kulturoznawstwo,
  • filozofia,
  • historia,
  • politologia,
  • technologia żywienia,
  • pedagogika,
  • ochrona środowiska,
  • administracja,
  • spedycja i logistyka.

Popularne oferty pracy w Starachowicach

Zmiany, które zaszły w strukturze gospodarki w ciągu ostatnich 18 miesięcy korzystnie wpłynęły na zapotrzebowanie w niektórych sektorach. Na bezrobocie w Starachowicach nie mogą narzekać ci, którzy świetnie odnajdują się w branży handlowo — usługowej, produkcyjno — handlowej.

Każdego dnia mnożą się oferty pracy dla pracowników magazynów z uprawnieniem na wózki widłowe, mechaników samochodowych, specjalistów ds. kadr, księgowych, elektryków oraz oczywiście kierowców. Bardzo dynamiczny rozwój branży e-commerce pozwolił stworzyć nowe miejsca pracy dla kurierów, pracowników obsługi klienta i obsługi paczek.

Obecna sytuacja to także doskonały czas dla specjalistów z szeroko pojętej budowlanki. Na terenie całego kraju pojawiają się dla nich kolejne oferty pracy. Starachowice także należą do miejscowości, w której trwa rozbudowa. Powstają coraz to nowe place budowy, zarówno bloków mieszkalnych, jak i budynków jednorodzinnych. Zatrudnienie dzięki temu zyskują fachowcy zajmujący się murowaniem, zbrojeniem, dekarstwem, betonowaniem, a także kładzeniem instalacji wodno — kanalizacyjnej, elektrycznej i wykończeniówką, czyli tynkowaniem, malowaniem, glazurnictwem. Nie brak również zleceń dla kierowników budowy, architektów i projektantów wnętrz.

Praca Starachowice — jak jej szukać?

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania zatrudnienia, najłatwiej sięgnąć po komputer lub telefon i zajrzeć na GoWork. Sprawdź oferty pracy w Starachowicach, które będą dostosowane do Twoich kwalifikacji i wymagań, a następnie aplikuj online. Poza ogłoszeniami, na GoWork znajdziesz także opinie o pracodawcach. To doskonałe źródło wiedzy, które może Ci pomóc podjąć decyzję w kwestii wyboru firmy, jeśli możesz przebierać w ofertach w swojej branży.

Pamiętaj, by dokładnie przygotować swoje CV oraz list motywacyjny. List powinien być stworzony pod konkretną ofertę i wykazywać, że to właśnie Ciebie z Twoimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem warto przyjąć na dane stanowisko. W wielu firmach można obecnie odbyć pierwszą rozmowę kwalifikacyjną online. Dzięki temu masz szansę wypaść lepiej, jeśli oficjalne spotkania mocno Cię stresują.